Szkolenia Gastro-Hotel

Konkurs


Konkurs Gastro-Hotel

Patroni 

GKlogo mini

 

gk24 mini

SYSTEM NAGŁOŚNIENIA -


NIEZBĘDNY ELEMENT WYPOSAŻENIA OBIEKTÓW

HOTELOWYCH I RESTAURACYJNYCH


Szanowni Państwo, czy zastanawialiście się kiedyś?:
 
Od czego zależy, czy odwiedzający nas goście, powrócą do naszego hotelu, restauracji?
Obiekty noclegowe i restauracyjne dysponujące podobną ofertą, posiadające zbliżone wyposażenie i ceny, mogą znacząco różnić się frekwencją. Z czego to wynika? Gość hotelowy rzadko zdaje sobie sprawę z tego, że nawet ustawienie mebli i oświetlenie czy aranżacja w recepcji mają skłonić go do powrotu do danego miejsca. Przyjemny wystrój, wysoka jakość obsługi, komfortowe wyposażenie i dobre jedzenie to czynniki, mające wpływ na to, czy klient przebywający w naszym obiekcie, będzie czuł się na tyle dobrze, by przy najbliższej okazji do niego powrócić. Jednak elementem, który ma największe znaczenie jest atmosfera, panująca w hotelu. To właśnie dzięki temu zostaniemy zapamiętani jako miejsce atrakcyjne lub nie.

Co najlepiej pozwala kreować pożądany nastrój?
Wielką moc oddziaływania na podświadomość człowieka ma muzyka. To dzięki niej jesteśmy w stanie stworzyć klimat radosny i świeży lub melancholijny i romantyczny. Jednocześnie zaś jest to element, za pomocą którego najłatwiej wytworzyć nastrój, na którym nam zależy. Umiejętnie zaaranżowana oprawa muzyczna, wpływa bezpośrednio na odczucia gości, przebywających w hotelu. Sprawia, że nawet po długim czasie w świadomości klienta pozostaje pozytywny obraz odwiedzanego miejsca, a to z kolei decyduje o powrocie. Pamiętajmy też, że tych samych dźwięków słucha również nasz personel. Jeśli tylko odpowiednio skonstruujemy przekaz muzyczny, wywoła on poczucie odprężenia i sprawi, iż obsługa hotelowa będzie efektywniejsza i pozytywnie nastawiona do klienta.

Dlaczego warto powierzyć przygotowanie systemu nagłośnienia profesjonalistom?
To jaki uzyskamy efekt końcowy, zależy od tego jak podejdziemy do sprawy już na samym początku. Żeby system nagłośnienia spełniał swoją rolę bezbłędnie, niezbędna jest fachowa wiedza z zakresu akustyki. Akustyk będzie wiedział jaka jest mechanika głośnika i parametry akustyczne takie jak np. kąt promieniowania. Dobierze odpowiednią ilość do pomieszczenia i rozmieści tak by nie przeszkadzały gościom, a tworzyły przyjemne muzyczne tło. Czy zastanawiali się Państwo jak to jest, że w jednych restauracjach rozmawiamy zupełnie swobodnie mimo słyszalności utworów, a w innych jest to niewykonalne i wzbudza w nas irytację? Otóż najpewniej ktoś nieumiejętnie rozmieścił głośniki i nie dostosował głośności do warunków panujących w lokalu. Nie każdy wie, że wystarczy, iż dźwięk z głośnika jest o kilka decybeli słabszy od szumów tła, a słuchacze mimo woli muszą wytężać słuch i szybko się męczą, przebywając w takim otoczeniu. Projektując system trzeba bowiem wziąć wiele elementów pod uwagę, między innymi przyszłą aranżację miejsca. Pomyślmy jaką krzywdę wyrządzimy naszym pracownikom montując w hotelowej restauracji głośniki nad barem, gdzie przebywają każdego dnia przez wiele godzin. Czy to wpłynęłoby na ich wydajność? Sami nigdy nie uzyskamy takiego efektu jak wtedy gdy zdamy się na profesjonalne usługi firm nagłośnieniowych.

Co z obsługą systemu już po jego instalacji?
System nagłośnienia powinien być tak przemyślany by jego obsługa wymagała jak najmniej ingerencji ze strony personelu. Pozwoli to na jego długie i bezawaryjne funkcjonowanie ponieważ o ile w przypadku, kiedy mamy sprawdzoną i stałą załogę przeszkoloną z jego obsługi, nie jest problemem np. regulacja głośności, ale są też obiekty hotelowe, gdzie jest większa rotacja pracowników. W takich przypadkach dobrym pomysłem jest wyznaczenie jednej osoby do obsługi. Najlepiej jednak wybrać system, który potrzebę ingerencji ograniczy do minimum.
Wybierając profesjonalną firmę, warto sprawdzić również czy sama wykonuje systemy. Pozwala to na bezpośrednią opiekę i brak wątpliwości komu powierzamy swoje pieniądze. Niewątpliwie ważnym aspektem jest jej mobilność oraz warunki serwisowe jakie nam oferuje. Przecież chcemy żeby podczas trwania współpracy zawsze była do naszej dyspozycji.

Jaki jest koszt oprawy muzycznej?
Wbrew pozorom instalacja systemu nagłośnienia w naszym hotelu, nie wiąże się dzisiaj z astronomicznymi sumami. Nagłośnienie jako stały element wyposażenia, kosztuje od 30 do 45zł za m² powierzchni, co biorąc pod uwagę całą aranżację obiektu hotelowego, jest kosztem marginalnym. Dopiero w przypadku systemów bardzo skomplikowanych technologicznie i pod kątem instalacji, koszty te mogą wzrosnąć. Nie warto zatem stosować źle pojmowanej oszczędności i kupować sprzęt, który nie jest przeznaczony do wielogodzinnej pracy każdego dnia.

Co zyskujemy, posiadając profesjonalny system nagłośnienia?
Jest to inwestycja, która z pewnością się opłaci. Po pierwsze nieodzownym elementem w obiektach hotelowych są obecnie sale konferencyjne, które czynią nas dostępnym miejscem dla firm, dla których często jest to warunek decydujący o wyborze danego miejsca. Po drugie nikt nie wyobraża sobie dziś imprezy okolicznościowej w postaci wesela, komunii czy bankietu bez muzyki. Po trzecie dzięki gościom przebywającym na co dzień w naszym obiekcie, zbudujemy sobie pozytywny wizerunek naszego miejsca, a każdy wie, że nie ma lepszej reklamy niż rekomendacja. Po czwarte w pamięci odwiedzających nas osób pozostaną dobre skojarzenia z miejscem, co sprawi, że będąc w okolicy pierwsze kroki skierują do miejsca, w którym dobrze się czuli. Podsumowując możemy śmiało powiedzieć, że posiadanie dobrego systemu, czyni nasz obiekt miejscem atrakcyjnym, nowoczesnym i otwartym na potrzeby każdego klienta.


 
 Maja Pruska - Audio Art
www.audioart.pl

Współpracujemy z:

culinary com pl www poradnikrestauratora com pl  gk24 pl Targi

nadmorze pl hotwpol Targi

e-konferencje pl targi gastronomiczne targi hotelarskie targi hotelarskietargi turystyczne

turystyka24h pl papaja pl targowestoiska info Targi