Szkolenia Gastro-Hotel

Konkurs


Konkurs Gastro-Hotel

Patroni 

GKlogo mini

 

gk24 mini

Pokazy i AtrakcjeGrzegorz Gniech, dotychczas Mistrz Polski i Vice Mistrz Świata, od listopada 2018 r. może poszczycić się kolejnym tytułem carvingowym – Mistrza Świata. To wszystko za sprawą prestiżowego konkursu „Kulinarnego Pucharu Świata 2018” (CULINARY WORLD CUP), na którym Grzegorz Gniech wywalczył złoty medal w kat. carving. Jednak, to nie jedyne osiągnięcia p. Grzegorza podczas opisanych zmagań. Przy kolejnych dwóch startach (tego samego konkursu) reprezentant Polskiej Kadry Narodowej (kat. carving) zdobył kolejne dwa srebrne medale. Zmagania CULINARY WORLD CUP odbyły się w Luksemburgu w dniach 24-28 listopada 2018 r. Jest to konkurs, na który zjeżdżają się reprezentanci wielu narodowości, by podjąć wyzwanie w walce o najbardziej pożądany w światowej gastronomii medal. Grzegorz Gniech dzięki wieloletniej pracy, poświęceniu i przygotowaniach (które w ostatnim roku przed startem były niemal codziennością) zdobył upragnione złoto. Jak sam Mistrz nieustannie powtarza, na jego zwycięstwo wpłynęło wiele składowych. Ważna jest praca nad samym sobą i swoimi słabościami, umiejętność pracy pod presją czasu oraz oddanie siebie swojej pasji. Jednak wspomina również, że sam talent nie zawsze równa się sukces. Ważne, by w porę znaleźć się w odpowiednim miejscu i czasie. Mieć wokół siebie grono życzliwych ludzi patrzących w tym samym kierunku, rozumiejących twoje cele. Pan Grzegorz wiele zawdzięcza wsparciu właśnie takich osób, a ponad wszystko z ogromną wdzięcznością opowiada o swoim Sponsorze firmie „PLICHTA”, dzięki któremu może realizować się w najszerszym tego słowa znaczeniu. Zdobywca złotego medalu z dużym przekonaniem stwierdza, iż to duży luksus nie martwić się logistyką, finansami, sprawami typowymi przy konkursowych realizacjach, a jedynie móc koncentrować się na udoskonalaniu swoich umiejętności i rozwijaniem talentu do samego dnia startu.

Oczekiwania Gości kontra pomysły Kucharzy

 

Tak bo pytanie czego oczekują nasi Goście drąży nasze umysły. Jak i co podać żeby sprzedało się ze smakiem, uśmiechem i powrotem Gościa do naszej restauracji. Nie łatwa odpowiedz.

 

Trendy – tak trzeba o nich pamiętać i nie bagatelizować. Kucharze generalnie śmieją się i szydzą z Gości wegetarian i wegan. Generalnie ale w sumie wielu otwiera się na potrzeby tej rosnącej bądź co bądź grupy naszych odbiorców. Mądry ten kto potrafi, chce i to robi. Żeby być „dyktatorem swojego smaku trzeba mieć gigantyczne nazwisko i być naprawdę kimś w oczach Gości . Po mimo kilkuletniej mody na gotowanie ciągle mamy garstkę autorytetów i gwiazd w oczach Gości. Jasne – często chybionych. To także dowód na to że Goście nie zawsze chcą tego co my. Dlatego powinniśmy jednak trochę ich słuchać. Ja po wprowadzeniu nowej karty często dostaję zapytania od Gości w stylu -Panie Jarku czy halibut ten pyszniutki jeszcze wróci?, albo ta giczka jest niezła ale może sos szałwiowy. Nie walczę ale słucham co najczęściej przynosi bardzo pozytywny odbiór. Oczywiście dobrze jeśli  sprzedajemy produkty najwyższej jakości. Gość dobrze odbiera informację w rodzaju: dziki łosoś lub jesiotr z hodowli…. Czy wołowina z kontrolowanego cyklu hodowli – to uwiarygodnia naszą kuchnię i jednocześnie niesie wiedzę dla Gości i upewnia ich o naszych intencjach.

Dodając do tego sezonowość i kreatywność budujemy swój wizerunek i brand.

 

Co pokażemy podczas pokazów targowych 06 marca?

Niech to będzie niespodzianką ale pewne jest jedno – gwarancja jakości produktu i sezonowość zagra pierwsze skrzypce.

Dodam że element ziemi zostanie tu podkreślony i uzasadniony.

 

Zapraszam więc na targi Gastro Hotel i nasz pokaz 6 marca ok godz 12:30

Jarek Uściński


Daniel Żurkowski mieszkaniec Łabiszyna położonego w krainie Pałuk. Pasjonat smaku lubiący odkrywać jego nowe połączenia.
Swoją pasję realizuje w autorskiej pracowni lodów tradycyjnych które można skosztować w lodziarni Pasjonata Tropicana w Łabiszynie, której jest właścicielem.
Uczestnik polskich eliminacji Gelato Challenge 2018.


Poza cukiernictwem i lodziarstwem pasjonat wędzenia.


W 2017 roku uhonorowany dwukrotnie pierwszą nagrodą za łabiszyńskie lody Cassate na pałuckim miodzie w konkursie "nasze kulinarne dziedzictwo – smaki regionów" w Minikowie
oraz podczas biesiady pałuckiej w konkursie "najlepszy Pałucki produkt 2017" prozdrowotne lody burak z pomarańczą na pałuckim miodzie.


W 2018 roku lody Cassate za najlepszy polski regionalny produkt żywnościowy zdobyły tytuł "perła 2018". Deser "Zefir jabłeczny ze śmietanką" zdobył również pierwsze miejsce w tym konkursie.


Daniel jest osobą lubiącą się dokształcać – uczestnik w miarę możliwości-wszystkich targów branżowych oraz szkoleń.


Od 2018 roku członek międzynarodowego stowarzyszenia szefów kuchni Euro Toques Polska.


W realizacji jego pasji towarzyszy mu zasada: albo robię coś dobrze albo nie robię tego wcale.


PROZDROWOTNE LODY BURACZEK Z POMARAŃCZĄ NA PAŁUCKIM MIODZIE


Lody Buraczek z Pomarańczą na Pałuckim Miodzie wytwarzany z naturalnych składników:
- burak pochodzący z upraw na pałukach
- pomarańcze
- miód naturalny (rzepakowy, wielokwiatowy, akacjowy)
identyfikator weterynaryjny pasieki 04195612 pasieka z Białożewina.


Zewnętrzna warstwa jak i w przekroju kolor buraczkowy o wyraźnym smaku buraka. Konsystencja charakterystyczna dla sorbetów.


Skład produktu:
sok z buraka,
sok z pomarańczy,
woda,
cukier,
miód naturalny.


Inspiracją do powstania lodów był syrop z buraków i miodu lub cukru, który pito w celach zdrowotnych.


Był – jest to sposób na kaszel, odporność i przeziębienie. jako, że region Pałuk słynie z upraw buraka miał – ma on szerokie zastosowanie w życiu codziennym Pałuczan.


W celu uzyskania soku, spód buraka obcinamy na płasko aby mógł swobodnie stać na płaskiej powierzchni.


Na samej górze buraka wykonujemy mały otwór - "krater", który po wydrążeniu zalewamy łyżeczką miodu. Po kilku godzinach buraczek puszcza sok.


Wraz z miodem stanowi idealny syrop, który będzie działał wzmacniająco, uodparniająco i przeciwkaszlowo.


Syrop można stosować 2 – 3 razy dziennie zarówno profilaktycznie jak i w trakcie trwania infekcji, aż do momentu, w którym burak przestanie oddawać sok. (będzie to ok. +/- 2-3 dni). Warto przechowywać go w lodówce, jeśli zlewamy go do słoiczka.


Zapraszamy na pokazy kucharzy ze stowarzyszenia Euro Toques Polska


Kuchnię Azjatycką zaprezentuje Andrzej Polisiakiewicz


Temat pokazu: Dieta Azjatycka dla zdrowia i urody


Podczas pokazu  zobaczyć będzie można wykonanie 2 potraw:
bun cha z tofu - dania z kuchni wietnamskiej oraz springrolls fresh - dania z kuchni tajskiejWalentyna Jałocha. Członkini Międzynarodowego Stowarzyszenia Kucharzy na świecie Euro Toques Polska. Uczestniczka programu "Europa da się lubić", jako przedstawicielka Rosji, z której pochodzi, jest rodowitą Moskwiczanką. Jedna z niewielu kobiet certyfikowanych na Międzynarodowego Jurora Kulinarnego. Bywalczyni Konkursów kulinarnych, cukierniczych na całym Świecie. Smakosz frutti di mare i ryb całego świata. Współuczestniczka wielu akcji charytatywnych. Kobieta z charakterem i niezależnością w ocenach konkursowych dań. Znawca Kuchni Rosyjskiej.


Euro Toques International jest to Kucharska Wspólnota Europejska, którą tworzy ponad 3000 kucharzy i szefów kuchni. Stowarzyszenie składa się z 21 krajów członkowskich UE Rok 1986 r. zapoczątkował powstanie tej mocnej i stabilnej organizacji, a zaczęło się od dwóch "wielkich nazwisk", Pierre Romeyer i Paul Bocuse, wizjonerów, którzy postanowili wprowadzić wysoką jakość produktów w gastronomii. Główną siedzibą ETI jest Bruksela.


W Polsce, jako Euro-Toques Polska (ETP) oficjalnie działamy od 8 lutego 2010 r. Założycielem był Jean Bos który z grupą kucharzy stworzył struktury ETP. Jean Bos jest prekursorem kuchni molekularnej w Polsce, pracował między innymi jako szef kuchni dla króla Belgii i księcia Monaco


Głównym celem i kierunkiem działania Euro Toques Polska jest promocja najlepszej żywności i jakości produktów regulowanych przez instytucje europejskie i krajowe. Wszyscy członkowie stosują się do kodeksu, który jest zobowiązany do wspierania jakości i tradycji kulinarnej naszego kraju.


Jako ETP chcemy być ważnym i decyzyjnym partnerem dla instytucji europejskich w celu ochrony jakości i smaku żywności, promować naszych rzemieślników regionalnych, ułatwiać wymianę pomiędzy kucharzami w całej Europie. Pragniemy podtrzymywać polską kulturę i tradycję kulinarną. Podnosić poziom świadomości konsumentów poprzez edukację i dobre nawyki żywieniowe. Będziemy zajmować się promocją zdrowia poprzez zapewnienie zdrowej żywności bez dodatków chemicznych w produktach spożywczych, poprzez promowanie produktów naturalnych, sezonowych. Będziemy czuwać nad prawidłowym oznakowaniem produktu, aby zapewnić konsumentom istotne informacje potrzebne do dokonania odpowiedniego wyboru. Będziemy chronić kulinarne dziedzictwa europejskie w ich różnorodności, pochodzeniu i typowości.


Serdecznie wszystkich zapraszamy na targi Gastro-Hotel w Kołobrzegu.


Prezes Euro-Toques Polska
Marcin Soból


Tomasz Królikowski Euro Toques Polska


Jestem szefem kuchni i doradcą kulinarnym, podnoszę kwalifikacje prowadząc warsztaty kulinarne, szkolenia dla kucharzy i szefów kuchni z zastosowaniem nowoczesnych i tradycyjnych technik kulinarnych. Pisze przepisy kulinarne, testuję produkty. Współpracuję z Programem Pytanie na Śniadanie, wydawnictwem Kukbuk, prowadzę pokazy kulinarne na międzynarodowych targach promując polskie produkty regionalne - Bruksela, Berlin, Poznań


Prowadzę kursy gotowania dla młodzieży, współpracuje z Euro Toques Polska - stowarzyszeniem które krzewi kulturę pracy z dobrym produktem regionalnym w zgodzie z prawidłowymi zasadami pracy w Gastronomii.


Więcej o mnie na stronie www.tomaszkrolikowski.comMaciej Hippler
Doświadczenie zdobywał w 4- i 5-gwiazdkowych hotelach oraz na stażach w renomowanych restauracjach m.in. Atelier Amaro. Jego specjalnością jest łączenie tradycji kuchni polskiej z nowoczesnymi technikami. Otwarty i kreatywny nie boi się nowych wyzwań, a gotowanie sprawia mu nie lada przyjemność. Przez ostatnie cztery lata z-ca szefa kuchni i szef kuchni w Hotelu Lubicz oraz Grand Lubicz.
Obecnie szef kuchni w hotelu Notera -restauracja Las i Woda.

Współpracujemy z:

culinary com pl www poradnikrestauratora com pl  gk24 pl Targi

nadmorze pl hotwpol Targi

e-konferencje pl targi gastronomiczne targi hotelarskie targi hotelarskietargi turystyczne

turystyka24h pl papaja pl targowestoiska info Targi