Szkolenia Gastro-Hotel

Konkurs


Konkurs Gastro-Hotel

Patroni











 

GKlogo mini

 

gk24 mini















Czas na energię odnawialną w hotelarstwie


Rozwój gospodarczy i społeczny mają wielki wpływ na polski rynek energetyczny. Malejące zasoby surowców naturalnych, rosnące koszty ich pozyskania oraz problemy z emisją CO2, smogiem oraz rosnące ceny energii zmuszają do skorzystania z odnawialnych i niekonwencjonalnych źródeł energii takich jak fotowoltaika i pompy ciepła. Rozwój i wzrost wydajności technologii pozyskania energii odnawialnej wpływa na decyzje energetyczne w zakładach hotelarskich, które w perspektywie czasu mają tylko pozytywne konsekwencje. Stosowanie OZE w hotelach przyczynia się do obniżenia kosztów energii, zwiększa konkurencyjność oraz podnosi świadomość ekologiczną pracowników i odwiedzających Gości.


Energia solarna


Fotowoltaika służy pozyskiwaniu energii ze światła w sposób bezpieczny i bezawaryjny przez 365 dni w roku. Moduły fotowoltaiczne tworzą napięcie wtedy gdy pada na nie światło, i nie koniecznie muszą to być dni słoneczne. Obecnie to najskuteczniejsze, ekologiczne rozwiązanie do produkcji energii elektrycznej na świecie. Pozwala na niezależność energetyczną i optymalizację kosztów stałych w gospodarstwach domowych i przedsiębiorstwach. Dzięki instalacji fotowoltaicznej uzyskujemy prąd elektryczny – czystą energię, którą możemy wykorzystać w dowolny sposób. To po prostu darmowe i ogólnodostępne źródło energii.


Najwyższa jakość paneli fotowoltaicznych


Technologia SmartWire to najnowocześniejsza i najbardziej wydajna technologia opracowana przez szwajcarską firmę Meyer Burger. Technologia produkcji modułów PV o największej wydajności, odporności na uszkodzenia, bezawaryjności i gwarancji uzysku prądu. Technologia SmartWire – to specjalna siatka połączeń, która pokrywa płytki krzemu. Jest w pełni dostosowana i dedykowana do innowacyjnych ogniw trzeciej generacji HJT Bi-facial. Ten sposób połączenia zaowocował znacznie większą wydajnością produkcji prądu. W porównaniu do pochodzącej ze wschodu technologii bus-bur moduły SWTC przewyższają swoją wydajnością nawet o 25% przestarzałą już dzisiaj technologię polikryształową. To wyrób o najwyższych parametrach pracy i stabilności energetycznej w skali światowej, obecnie dostępny na rynku. Nowoczesna technologia zapewnia od 15 do 30% więcej mocy w stosunku do obecnie stosowanych technologii.


Pompowanie z natury


Fotowoltaika dostarcza energię elektryczną, natomiast pompy ciepła rozwiązują nam problem zapotrzebowania na energię cieplną. Jak sama nazwa sugeruje, urządzenia te „pompują” ciepło z otoczenia o niskiej temperaturze (z gruntu lub powietrza na zewnątrz budynku) i po podniesieniu temperatury czynnika roboczego przekazują ciepło do ogrzewanych pomieszczeń lub podgrzewają wodę użytkową.


Jakość pomp ciepła


Ferroli włoski producent urządzeń grzewczych i chłodzących oferuje pompy ciepła zapewniające niskie koszty eksploatacyjne – w porównaniu do gazu ziemnego będą one niższe o ok. 50 %, a w przypadku oleju opałowego zaś ok. 70 %. W sektorze dużych przedsięwzięć inwestorzy mają do dyspozycji pompy ciepła powietrze – woda on-off typu monoblock: moc od 9,0 do 99,5 kW (A7/W35) - rewersyjne po stronie czynnika chłodniczego, czyli przeznaczone do grzania oraz chłodzenia oraz pompy gruntowe o mocy od 2,4 do 92,6 kW (B0/W35). W pompach o mocy od 27,6 kW do 92,6 kW. W obu rodzajach pomp zastosowano system EVI –wtrysku par do sprężarki, dzięki czemu osiągają na zasilaniu temperaturę do 65 0 C bez wspomagania grzałką.



Współpracujemy z:

culinary com pl www poradnikrestauratora com pl  gk24 pl Targi

nadmorze pl hotwpol Targi

e-konferencje pl targi gastronomiczne targi hotelarskie targi hotelarskietargi turystyczne

turystyka24h pl papaja pl targowestoiska info Targi